Inspiratiemiddag: Fonologische ontwikkeling en Woordenschat

Inspiratiemiddag: Fonologische ontwikkeling en Woordenschat

Op donderdag 18 september 2025 nodigen we je uit voor een inspiratiemiddag in De Ontdekfabriek in Eindhoven. Tijdens deze middag neemt Janneke de Waal je mee in de wereld van fonologische ontwikkeling en het bevorderen van woordenschat. Daarnaast is er een boekenmarkt met allerlei leuke boeken, gratis posters en een goodie-bag voor mee naar huis.

Deelname aan deze bijeenkomst is helemaal gratis.

Fonologische ontwikkeling en woordenschat versterken elkaar. Een goede wisselwerking tussen deze taalvaardigheden ondersteunt het taalbegrip en legt de basis voor de lees- en spellingsontwikkeling. In deze lezing wordt besproken hoe fonologische vaardigheden en woordenschat samen de bouwstenen vormen voor effectieve communicatie, en worden praktische adviezen gegeven om deze ontwikkeling bij jonge kinderen te stimuleren. Wil je zeker zijn van een plek? Meld je dan aan!

Meld je aan

Programma

14:50 – 15:00: Ontvangst met koffie en thee
15:00 – 15:05: Introductie
15:05 – 15:45: Fonologie en fonemisch bewustzijn (Janneke de Waal)
15:45 – 16:05: Pauze
16:05 – 16:40: De rol van woordenschat bij de fonologische ontwikkeling (Janneke de Waal)
16:40 – 16:55: Bouw!
16:55 – 17:00: Afsluiting met aansluitend borrel met hapjes

Locatie en bereikbaarheid

Locatie en bereikbaarheid

De bijeenkomst vindt plaats op een inspirerende locatie: De Ontdekfabriek, gelegen aan de Torenallee 22 in Eindhoven. Een creatieve en speelse omgeving, waar innovatie en verbeelding samenkomen.

Dankzij de centrale ligging op Strijp-S is De Ontdekfabriek goed bereikbaar, zowel met het openbaar vervoer als met de auto. Kom je met de trein? Vanaf station Eindhoven Strijp-S is het een korte wandeling. Parkeren kan in de nabijgelegen parkeergarages, zoals Parking Strijp-S (Veemgebouw) of Klokgebouw.

Veelgestelde vragen

  • Hoeveel kost het om deel te nemen?
    Deelname aan deze bijeenkomst is helemaal gratis. Wij willen onderwijsprofessionals graag inspireren en ondersteunen met waardevolle inzichten. Eventuele vervoers- en parkeerkosten zijn voor eigen rekening.
  • Voor wie is deze bijeenkomst?
    Deze bijeenkomst is speciaal voor leerkrachten, IB'ers en RT'ers.
  • Ik ben onverwacht verhinderd. Wat moet ik doen?
    Als je onverwacht verhinderd bent, laat ons dat weten door een mail te sturen naar relatie@lexima.nl. Zo kunnen we jouw plek vrijmaken voor iemand anders, omdat er een beperkt aantal plekken beschikbaar is.

    Wil je je plek doorgeven aan een collega? Dat kan! Stuur ons een mail met de naam van jouw vervanger.

  • Kan ik de bijeenkomst online volgen?
    De bijeenkomst wordt niet opgenomen. Zorg dus dat je fysiek aanwezig bent om niets te missen. Kan je niet op deze datum? Bekijk hier andere data.

Staat jouw vraag er niet tussen? Neem contact met ons op.